Preloader Image

Biografie

Spolupracoval s Dodim Battagliou ze skupiny PoohAmedeem MinghimHelenou VondráčkovouIvetou BartošovouEvou Pilarovou a dalšími. Natočil sedm vlastních CD a jeho písně se staly součástí několika kompilačních alb. Zúčastnil se mnoha televizních pořadů a hitparád. Ke svým písním natočil několik videoklipů. Napsal hudbu k muzikálu Naháči. Hrál jednu z hlavních rolí v muzikálu Pomáda a prince v muzikálu Popelka. Nazpíval titulní píseň k české pohádce Kryštof a Kristina. Nyní se věnuje převážně současné popové hudbě.
 • 1984 – sólista dětského pěveckého souboru v Bučovicích pod vedením sbormistryně Aleny Holoubkové.
 • 1990 – založena kapela Lucky boy, která byla oceňována v soutěžích ZUČ – 1. místo v Kroměříži, Vodňanech.
 • 1992-1993 členem Armádního uměleckého souboru v Praze, sólista v Big Bandu Rudolfa Koudelky, začátek profesionální kariéry.
 • 1993 – navázání spolupráce s předním producentem Karlem Vágnerem. Na základě toho vzniklo album Jarek Šimek a různé populární dětské výběry (viz discografie). Hudebním skladatelem Ladislavem Simonem byl obsazen do titulní písně pro pohádku „Kryštof a Kristina“ pod režií Svatavy Simonové.
 • 1994 – s producentem Slávkem Jandou vznikl taneční projekt pod pseudonymem SHIMI. Singlová píseň „Čarodějka“ se objevila v hitparádě Eso na TV Nova a vítězila několik týdnů v hitparádě S. O. S. Premiéra TV. Také bodovala v hitparádách na rádiích (Bonton, Egrensis, Rádio Děčín, atd.). Tisková mediální kampaň – rozhovory, články (BravoPopcorn, deník Blesk atd.), titulní strany v Blesk magazín a Maxim magazínu. Účinkování na velkých Mega dance festivalech s předními evropskými hvězdami (East17TechnotronicsSnap), singl pokřtila světoznámá skupina Rednex. Na vystoupeních byla doprovodnou taneční skupinou skupina Free Group, pod vedením Radima Samka. Díky společnému vystoupení s evropskou hvězdnou skupinou Twenty 4 Seven byla Free Group angažována pro taneční show do nového videoklipu který byl vysílán i na MTV.
 • 1996 – nahráno CD v angličtině ve stylu soul, na albu spolupracoval přední Dj – D. J. Neo. Některé skladby z tohoto alba byly vylisovány ve vinylové podobě a tato černá deska byla distribuována přes vydavatelství Aiffel records do Holandska a Belgie
 • 2000 – vznik CD „Ráj andělů“ v latinsko-amerických rytmech. Pilotní píseň „V paměti mám“ se držela podle Ifpi 17 týdnů v první desítce nejhranějších českých skladeb, (Rádio ImpulsČeský rozhlas, Metuje, atd.). K CD „Ráj andělů“ natočen videoklip „Hola hi jej“ na Ibize. Rádio Impuls se stalo předním mediálním partnerem projektu (bigboardová kampaň na CD). Ztvárnění jedné z hlavních rolí Doodyho[1] v české verzi muzikál Pomáda. Páté místo v [2]
 • 2001 – osloven producentem Martinem Hrdinkou a začleněn do projektu Rebelové rock and rollu.[3] Přezpíván známý americký hit Diana. Producent František Janeček obsadil Jarka Šimka do svého muzikálu Popelka, ve kterém Jarek ztvárnil roli prince[4] a zpěvačka Dasha Popelku.
 • 2003 – v tomto roce bylo vydáno album „Život je fajn“, doprovázeno bigboardovou kampaní. Pilotním singlem se stala píseň „Život je fajn“, která byla prezentována v nejsledovanějších zábavných pořadech TV Nova – Rozjezdy pro hvězdy, Dobroty a na TV Prima – Prima jízda. Kmotrou CD se stala Marie Rottrová. Navázaná spolupráce se známou choreografkou a tanečnicí Leonou Qašou Vranou, která vedla choreografii v muzikálech Galileo a Excalibur. Její taneční skupina If dělala doprovodnou show při vystoupeních Jarka.
 • 2003-2005 vznik vlastního nahrávajícího studia. Tvorba hudby, textů, reklamních spotů a aranží pro známé osobnosti české kultury (Sisa SklovskáKateřina Brožová, (K. Brožové složil píseň „Zbývá zapomenout“ na její CD „Kateřina“), Pavel Vítek, (P. Vítkovi složil písně „Anděl spásy“ a „Padáme nocí“ na jeho CD Stíny duší[5]), Martin FranceVáclav VydraPetra JanůJiří Krampol, (s J. Krampolem natočil CD vtipů „Košilaté vyprávění“[6]), Miroslav MoravecJan PřeučilMarcela Holanová a další).
 • 2006 – vznik nového projektu pod názvem „3 SOUND“ a bylo vydáno album pod stejnojmenným názvem v dance stylu.
 • 2006 – 2007 – sólové album s názvem „Vůle“. Vydává Areca Multimedia. Producent Ihor Byčkivskyj.
 • 2008 – účast na největším mezinárodním festivalu východní Evropy „Slovanský bazar“ v Bělorusku. První český soutěžící v historii festivalu.
 • 2009 – se Zbyňkem Drdou účast na dalším velkém východním pěveckém festivalu „Jurmala“ v Lotyšsku, probíhajícím na lodi Silja na trase Riga – Stockholm (1. místo). Cena poroty na „Carpathia festival“ v polském Rzeszowě.[7]
 • 2010 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu[8] na Krymu (Ukrajina). Účast na mezinárodní pěvecké přehlídce v Gargánu (Itálie). Od 23. července začíná roční spolupráce s Ivetou Bartošovou. Jarek se stává jejím dvorním skladatelem a textařem a nastartoval opět Ivetě její kariéru. Zařizuje doprovodnou kapelu a domlouvá vystoupení. Ze vzniklých písniček realizuje ve svém studiu CD „Děkuju Vám, Andělové“. Funguje zde jako hudební producent. K CD vzniká i videoklip k písni „Děkuju Vám, Andělové“ (natáčí se v Bratislavě). Nejznámějším hitem této spolupráce se stává píseň „Heja heja“.
 • 2011 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu v Petrohradu (Rusko), kde získal 1. místo. Skládá hudbu k muzikálu Naháči a poté ve svém studiu natáčí CD se všemi účinkujícími. Například s Danielou ŠinkorovouMartinem MaxouSisou Sklovskou a další. V jeho studiu opět natáčejí D. Mattioli a A. Andrei CD „Insieme 2“ spolu s hosty – největším esem je Helena Vondráčková. Spolupráce s DJ Magix.L a Madalenou Joao. Křest videoklipu „Change The Game“. Jarek složil duet „Plním si sen“[9] pro Evu Pilarovou a Mirku Roubíkovou.
 • 2013 – spolupráce s italskou hvězdou Dodi Battaglia ze skupiny POOH.[10] Jarek vytvořil aranžmá na italský hit „Ci pensero‘ domani“ skupiny POOH a stal se předsedou dětské poroty v Petrohradě na mezinárodním festivalu „Baltiskaja feria“, kde také zpíval jako host. Účast na největším mezinárodním festivalu v Bělorusku „Slovanský bazar“. Jarek tam usedl do křesla mezinárodní poroty za ČR a zpíval jako host v hlavním programu. Složil hudbu k písni „Nejsi v tom sám“ na nové CD „Touhy“ Heleny Vondráčkové.[11] Připravuje natáčení svého nového videoklipu „Discoteque“. Vznik videa k písni „Ci pensero‘ domani“ s Dodi Battaglia, Andrea AndreiDavide Mattioli a Ilonou Csákovou.
 • 2014 – vystoupení na prestižním italském hudebním festivalu „Sanremo“ jako host z ČR.[12] Dvoj CD „Jarek Šimek, Do teď“[13] a natočen videoklip „Discoteque“. Spolupracoval jako aranžér a zpěvák s italskou hvězdou Amedeo Minghi na písni „Emanuela Ed Io“.[14] Natočil videoklip k písni „Ci pensero‘ domani“ s Dodi BattagliaAndrea AndreiDavide Mattioli a Ilonou Csákovou. Účinkování v Sankt-Petěrburg (Rusko) „Baltic Super Star 2014“ jako host galavečera a zároveň akreditován do poroty soutěže. Po tragické události, při které zpěvačka Iveta Bartošová zesnula, jako její producent a autor vydal CD „Iveta Naposledy“ (poslední písně Ivety Bartošové). Z tohoto CD zrealizoval videoklip k písni „Chci s Tebou vzlétnout“, která se stala oblíbenou a nejvyhledávanější skladbou této zpěvačky. CD zaznamenalo veliký úspěch a ohlas. Stalo se po tři týdny nejprodávanějším CD[15] v České republice. Udělal tím tak důstojnou tečku za úspěšnou hudební kariérou této nejsledovanější hvězdy a mediální ikony České republiky.
 • 2015 – Vytvořil nové hudební aranžmá k brněnské verzi nejúspěšnějšího českého muzikálu „Děti ráje“.